Skip links
Zobacz
Przeciągnij

Inkubator Polskości

Wspieranie inicjatyw patriotycznych oraz krzewienie tradycyjnych wartości na terenie Śląska.

INKUBATOR POLSKOŚCI

Śląski Inkubator Polskości to nowoczesne centrum wspierania inicjatyw patriotycznych i konserwatywnych na Śląsku. 

Oferta Inkubatora nastawiona jest na bliską współpracę z organizacjami pozarządowymi i grupami nieformalnymi poszukującymi wsparcia w realizacji działań patriotycznych oraz zgodnych z Polską racją stanu. Naszym beneficjentom udostępniamy w pełni wyposażoną przestrzeń coworkingową w Katowicach oraz ośrodek szkoleniowo-konferencyjny w Międzybrodziu Bialskim (Dom Spotkań). 

Oprócz miejsca do pracy, oferujemy wsparcie mentorów i specjalistów w zakresie funkcjonowania polskiego trzeciego sektora, realizacji projektów społecznych oraz wydarzeń dla społeczności lokalnej.

Nasza misja

“Jestem Polakiem – to słowo w głębszym rozumieniu wiele znaczy. Jestem nim nie dlatego tylko, że mówię po polsku, że inni mówiący tym samym językiem są mi duchowo bliżsi i bardziej dla mnie zrozumiali, że pewne moje osobiste sprawy łączą mnie bliżej z nimi, niż z obcymi, ale także dlatego, że obok sfery życia osobistego, indywidualnego znam zbiorowe życie narodu, którego jestem cząstką, że obok swoich spraw i interesów osobistych znam sprawy narodowe, interesy Polski, jako całości, interesy najwyższe, dla których należy poświęcić to, czego dla osobistych spraw poświęcić nie wolno.”

Roman Dmowski
🍪 Niniejsza strona wykorzystuje do prawidłowego działania pliki cookies.