Skip links
Zobacz
Przeciągnij
INKUBATOR POLSKOŚCI

Miejsce spotkań i rozwoju

Nasze wieloletnie doświadczenia w trzecim sektorze potwierdzają wyniki badań opisujących główne problemy organizacji pozarządowych w Polsce. Większość z nich napotyka na podstawowe problemy infrastrukturalne, związane z brakiem siedziby czy miejsca do prowadzenia działań, co negatywnie wpływa na motywację do dalszego działania. Spora część organizacji nie mogła wziąć udziału w programach akceleracyjnych oraz korzystać z zaplecza centrów organizacji pozarządowych oferowanego przez samorządy z uwagi na profil ich działalności, a co za tym idzie “zbyt kontrowersyjny” w ocenie samorządowców wizerunek. Organizacje takie były dotychczas pozostawione same sobie i nie mogły liczyć na wsparcie.

W odpowiedzi na to, przygotowaliśmy ofertę współpracy dla młodych organizacji patriotycznych z całego województwa śląskiego, która zapewni im możliwość rozpoczęcia działalności w dogodnych warunkach biurowych.

Tworzymy ekosystem pozwalający na bezpieczne stawianie pierwszych kroków w trzecim sektorze pod okiem ekspertów i mentorów. Oferta zakłada stworzenie odpowiedniej przestrzeni do pracy oraz systemu wsparcia młodych organizacji. Oferujemy możliwość zarejestrowania organizacji pod naszym adresem na korzystnych warunkach finansowych. Organizacja pozostaje pod naszymi skrzydłami, może korzystać z przestrzeni oraz dostępnych usług.

Każda organizacja objęta wsparciem Inkubatora może zorganizować u nas szkolenie i zamówić na miejscu catering zarówno obiadowy jak i kawowy. Możemy pomóc w organizacji warsztatów rozwojowych dla organizacji, świadczonych przez firmy zewnętrzne.

Zapewnimy kompleksową obsługę organizacji patriotycznych w zakresie rozpoczęcia działalności oraz obsłudze bieżących spraw. Pomożemy w rejestracji podmiotu, wyborze formy działalności oraz dopełnimy formalności w KRS. Oferujemy doradztwo w zakresie obowiązków raportowych i sprawozdawczości finansowej oraz wsparcie prawne.

Wspieramy organizacje patriotyczne w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych, miesięcznych rozliczeń, kompletowanie dokumentów do audytów i kontroli projektowych, wsparcie w sporządzeniu rocznych i okresowych sprawozdań finansowych z wykonanych zadań oraz doradztwo księgowo-prawne.

🍪 Niniejsza strona wykorzystuje do prawidłowego działania pliki cookies.